Broń palna

Uwaga! Dział ten życzy sobie szczególnej uwagi! Wszystko o ubraniach, broni, wyposażeniu itp.

Broń palna

Postprzez cjasiu » 9 paź 2012, o 20:58

Raszpla przedstawia na
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=58676
Obrazek
Niemcy ok 1650 r lufa długa na 70 cm kal . 12 mm długość całkowita 96 cm arkebuz z zamkiem typu "Snap" z przyspiesznikiem niemieckim , kolba arkebuzowa z przykładem policzkowym
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1762
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez Bartec » 10 paź 2012, o 13:49

Post Semena

Co do producentów muszkietów czy też arkebuzów to macie rację.
Jest absolutna posucha.
Tym niemniej po żmudnym przeszukiwaniu forum znalazłem n/w
1) Andrzej Kubowicz. Wysoka jakość. Bardzo wysoka cena. Nie wiem czy 2500 zł za muszkiet lontowy wystarczyłoby.
2) Mirosław Dallige (Dellige). Jakość średnia lub niska (różnie oceniają). Tańszy od Kubowicza.
3) Pan Banel (imienia nie doszukałem się). Niska jakość. Ceny niższe niż w/w
4) Konrad z Regimentu Króla Jegomości. Jakość dobra, ceny nieznane ale ponoc tańszy od Kubowicza. Problem z kontaktem bo facet robi to "dla swoich"
5) firma OLD GUARD MANUFACTURE. Jakość - brak danych. Ceny 1600-2300 (bywa na allegro)
6) import z zachodu. Ceny od 700 USD za zestaw do samodzielnego montażu.
Czyli ogólnie bryndza
Może macie jeszcze jakieś namiary
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez Bartec » 10 paź 2012, o 13:51

Post Semena

Wysłałem do Fredericka z OLd Guard Manufacture zapytanie o orientacyjne ceny wykonania arkebuza z zamkiem lontowym i z zamkiem hubczastym. Niżej zamieszczam odpowiedź.
Z tego co Pan napisał rozumiem że potrzebujecie 2 arkebuzy , jedną z zamkiem hubczastym i jedną z lontowym.

Oczywiście jeżeli chodzi o cenę to zawsze trzeba rozmawiac konkretnie. jakiej długości ma byc lufa? Jaki ma byc zamek lontowy ? Czy paniewka ma byc mocowana do zamku czy nie ? Są różne systemy nawet w przypadku zamku lontowego. Co dotyczy arkebuzu z zamkiem hubczastym to też jeżeli można proszę podac jakieś przykładowe zdjęcie tego co uważacie za wzór ( oryginał )

Tu podam szkice dla arkebuzu lontowego które robiliśmy dla krakowskiego klubu rekonstrukcji ( niestety zrezygnowali )


Taki arkebuz był by ok. 1500 zł. w przybliżeniu. Z zamkiem hubczastym było by podobnie.

Pozdrawiam serdecznie, Mikołaj.


p.s. gdzieś na pewno może Pan znależc niższą cene, ale uprzedzamy Pana przed wyrobami o niewysokiej cenie. 1500 to naprawdę nie dużo dla wyrobu dobrej jakości. My się nie chwalimy ale o reputacje dbamy a dla tego też o jakośc. Nawet jeżeli w naszych muszkietach coś sie psuje to zawsze można się zwrócic o remont pózniej.
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez semen » 12 paź 2012, o 05:36

Uaktualniam informacje nt. osób, które wykonują czarnoprochową broń palną rozdzielnego ładowania (kolejność alfabetyczna):
I. Osoby, z którymi mamy dobry kontakt
1) Frederick - Old Guard Mnufacture - kontakt poprzez priva na naszym forum
Wielkorotnie zamieszczał fotki informacje o swoich wyrobach na naszym forum.
2) Kacper - Mam do niego bezpośredni telefon i maila. Wykonuje broń m.in. dla RKJM. Na stronie Regimentu można obejrzec jego wyroby. Ma także swój dział na FREHA- Rota Pana Kacpra. Obecnie wykonuje dla mnie szablę.
3) Raszpla - kontakt poprzez priva na naszym forum. Ostatnio zarejestrował się na naszym forum. Na forum zamieścił trochę informacji i fotek o swoich wyrobach
4) Rotmistrz - chyba nie trzeba nic opisywać
II. Osoby, z którymi nie mam kontaktu, a wiem, że wykonują broń:
1) Banel - Janusz ma muszkiet jego produkcji - wiecie zatem jak wygląda i działa
2) Mirosław Dallige (Dellige).
3) Andrzej Kubowicz.
W miarę możliwości uzupełniajcie w/w dane
semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Broń palna

Postprzez semen » 12 paź 2012, o 05:52

W oczekiwaniu na lufy, można zacząć robić elementy zamków. Nie wymaga to żadnego nakładu finansowego, tylko trochę czasu i chęci.
1) Na początek potrzeba kawałka blachy stalowej grubości 5 mm, o wymiarach 30x15 cm (ustalone z Januszem)
Jeśli ktoś nie może zdobyć takiej blachy to Panek może pomóc (ustalone z Pankiem),
2) Z tym kawałkiem blachy nalezy zgłosić sie do Janusza celem zaznaczenia na niej właściwego kształtu elementu,
3) wyciąć i oszlifować i pokazać do weryfikacji Januszowi,

Zatem wszyscy, którzy chcą wykonać arkebuz w ramach wspólnej produkcji chorągwianej (a chętnych było ich sporo) powinni naprawdę zacząć coś robić bo raptem zastanie nas wiosna.
semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Broń palna

Postprzez raszpla » 12 paź 2012, o 19:22

tu podsyłam wam, oprócz tego snapa z tego drugiego forum , jeszcze taki wzór:

Obrazek
raszpla
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 06:26

Re: Broń palna

Postprzez raszpla » 12 paź 2012, o 19:31

Obrazek
raszpla
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 06:26

Re: Broń palna

Postprzez cjasiu » 14 paź 2012, o 15:30

To co widzimy to chyba najprostszy z możliwych do zbudowania zamków , zresztą chyba wzorowany na broni którą przedstawiłem wcześniej . Z tą różnicą że ten przedstawiony to zwykły lątowiec , a w tamtym arkebuzie to chyba jakiś "snap czy inny bardziej skomplikowany . Zastanawiam się w jaki sposób jest w tym i tym poprzednim mocowana sprężyna do płyty zamkowej . Ja zauważyłem jedynie prostokątny otwór w płycie , występ sprężyny która przechodzi przez płytę , pewnie jest ciasno pasowana , czy to wystarczy czy jest jakiś inny w tym patent .
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1762
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez raszpla » 14 paź 2012, o 22:40

ten wyżej z Herman-historyca to jest snap ale radzę wam budujcie ten poniższy, na pewno będzie wam łatwiej. Sprężyna jest osadzona ciasno ale jest ona w ciągłym naprężeniu i nie ma możliwości wypadnięcia a już absolutnie kiedy zamek jest osadzony w broni. To będzie już sukces jeżeli uporacie się z tym zamkiem, za dużo nie kombinujcie.
raszpla
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 06:26

Re: Broń palna

Postprzez cjasiu » 15 paź 2012, o 12:01

Pochwalę się nieskromnie że na koncie mam dwa działające snapy , jeden ze zwykłym spustem , a drugi ma spust z przyspiesznikiem niemieckim .Przyznam że ten z przyspiesznikiem lepiej mi wyszedł choć pracy było dużo więcej .
Tylko że moje snapy mają sprężynę na płycie zamkowej , i muszę jeszcze dużo popracować nad estetyką.
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1762
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Następna strona

Powrót do Rekonstrukcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron