Krzemień i krzesiwo

Dział dla ogłaszających się i mających coś do zaoferowania.

Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 25 sty 2015, o 13:11

Znalazłem rzemieślnika, który jest w stanie wykonać krzesiwo oraz dodatkowo dorzuca krzemień. Taki zestaw kosztuje 45 zł (plus przesyłka), jest też możliwość rozszerzonego zestawu czyli krzesiwo, krzemień, sakiewka oraz zapał (zwęglony len) za 56 zł (plus przesyłka) ale myślę, że to się już mniej kalkuluje (wyłącznie moja opinia). Ja będę zamawiał krzesiwo na ten wzór http://mieszkaniec.info/wp-content/uplo ... zesiwo.jpg oczywiście jak podeślecie to można inny. Więc jak nie podeślecie czegoś uznam, że chcecie ten sam.

Czekam do 7 lutego i będę zamawiał. Może jak będzie więcej zamówień to da radę zejść trochę z ceny, ale nic nie obiecuję. Co do rozliczenia, najlepiej przesyłajcie mi kasę na konto (ale to jak już zamówię i będę wiedział ile wyszło) jak ktoś nie zna, to podeślę na PW.

Lista:

1. Piotr P. 1x krzesiwo i krzemień (45 zł)
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez semen » 25 sty 2015, o 16:33

wygląda nieźle
Znalazłem też takie:
http://www.dlarekonstruktorow.pl/index. ... -obozowe,1
Jest tam sporo krzesiw i chyba też jakiś zestaw
semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 25 sty 2015, o 20:31

Ceny praktycznie takie same, a tu może coś uda się utargować jak będzie większa ilość. Więc zainteresowanych zapraszam do zapisywania się na listę. Bo jedynie jeszcze wspomnę, że jest to drobiazg ale bardzo przydatny.
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 7 lut 2015, o 14:47

Ostatnio jeszcze się konsultowałem co do krzesiwa z osobą, która ma dostęp do mądrych książek i studiuje archeologie. Jednak bardziej pospolite jest krzesiwo takie http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Krzes ... lakowe.jpg które od XII/XIV w. do nowożytności nie zmieniło formy i było najpopularniejsze. Czyli myślę, że spełnia całkowicie nasze kryteria i pasuje dla zwykłego hajduka.
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez dagome » 7 lut 2015, o 18:04

Piotr zamów krzemień,krzesiwo,sakiewkę oraz zapał,czyli komplet!!!!
dagome
 
Posty: 518
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 18:50

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 7 lut 2015, o 19:22

Marku, szczerze to powiem, że zestawu się nie opłaca, bo płacisz 10 zł za sakiewkę plus zwęglony len. Tak na prawdę mała sakiewkę samemu lepiej uszyć, a ten zwęglony len też łatwo można samemu zrobić. Jak będę miał możliwość to będę sprawdzał sam bo teoria jest bardzo prosta jedynie potrzeba ogniska metalowej puszki i materiału.
Ogółem dopisuję Cie do listy.
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez dagome » 7 lut 2015, o 20:04

Jeżeli to się nie opłaca, to rezygnuję z dodatków, zostaję przy podstawie!!!
dagome
 
Posty: 518
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 18:50

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 24 lut 2015, o 19:40

Krzesiwa do odebrania już na najbliższym treningu!
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez cjasiu » 24 lut 2015, o 20:57

Piotr ale coś więcej jak to wygląda jak sypie iskrami , bo na pewno sprawdzałeś może jakieś zdjęcie .
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1762
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: Krzemień i krzesiwo

Postprzez Durg » 24 lut 2015, o 22:20

Zaiste wszystkie przetestowałem krzesiwa oraz krzemienie. Krótko mówiąc nie mam nic do zarzucenia, wszytko ładnie działa. Iskry ładnie lecą (choć zdarza się, że ciężej idzie, ale myślę że to kwestia techniki i wprawy). Dodatkowo, wychodzą dwa krzemienie na krzesiwo (jedno dużo i mniejsze). Jeszcze mogę dopowiedzieć, że wszystkie wygodnie leżą w dłoni. Ogółem, osobiście jestem zadowolony, szybko poszło bo faktycznie w 2 tyg. od zapłaty już doszły (a nawet jeden dzień wcześniej).

Edit.
Z moich testów wynika, że bez problemów można nawet papierosa odpalić przy pomocy krzesiwa (jeżeli uda się dobrze zwęglić len). Oraz ostatnie przemyślenie co do krzesiw, to że jak założy się 4 na palce wychodzi całkiem fajny kastet...
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Następna strona

Powrót do Kupię/sprzedam/zamienię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron