namioty

Uwaga! Dział ten życzy sobie szczególnej uwagi! Wszystko o ubraniach, broni, wyposażeniu itp.

Re: namioty

Postprzez cjasiu » 2 mar 2015, o 14:01

Obdzwoniłem całą Polskę i ogólnie z lnem jest kłopot bo nikt w Polsce nie ma 55 mb ani 600g/m zwykłego ani impregnowanego Najbliżej jest Łódź ma 47mb 570g/m surowej . I zapewne jak sprzedadzą to co mają to dokupią .
Więc rozwiązania są dwa
1 . Mieszamy gatunki
2. Kupujemy co jest i czekamy na więcej , z tych 47 m zrobimy cały namiot bez jednego szczytu albo jednego boku .
Jak mamy być dobrze wyposażoną ekipą ja jestem za surową 570g/m
Wysyłają , koszt wysyłki to 40-50 zł
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1486
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: namioty

Postprzez Smoku » 2 mar 2015, o 16:48

No i coś się wreszcie dzieje! Nauczony doświadczeniem (nikłym bo nikłym, ale zawsze jakimś), zainwestowałbym w len impregnowany. Jeżeli z wyliczeń wyszło by, że naszej Chorągwi nie stać na cały impregnowany, to pójdźmy na kompromis i chociaż "dach" zróbmy z impregnowanego ażeby mieć pewność że podczas rekonstrukcji w nieciekawej pogodzie nie będzie nam ciekło na głowę. Jak połączymy gatunki to nie będzie problemu z materiałem.
Smoku
 

Re: namioty

Postprzez Durg » 2 mar 2015, o 17:29

Faktycznie przydałby się Radek aby się wypowiedział o swoim namiocie nie impregnowanym. Ja z moich doświadczeń mogę dodać, że nie jest aż tak tragicznie z moim namiotem. Najgorzej było chyba w Ostromecku gdzie już nie dawał rady i w środku było już wilgotno. Wspomnę też, że mój ma chyba najmniejszą gramaturę oraz nie jest impregnowany oraz też już swoje wysłużył.
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 344
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: namioty

Postprzez Bartec » 3 mar 2015, o 15:13

Moja 400-setka impregnowaną olejem lnianym daje rade ;)
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: namioty

Postprzez cjasiu » 4 mar 2015, o 12:42

Czas leci a ci coś mogliby powiedzieć milczą , więc mieszamy czy kupujemy surówkę 570 na całość .
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1486
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: namioty

Postprzez Bartec » 4 mar 2015, o 12:58

Surówkę na całość :)
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: namioty

Postprzez Durg » 4 mar 2015, o 13:18

Surówka na całość!
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 344
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Re: namioty

Postprzez Smoku » 4 mar 2015, o 18:17

Mieszamy impregnowany z surówką! Poczułem się jak poseł mówiący: Liberum Veto! Panowie przypominam że zamysłem było zrobienie całości z impregnowanego. Niech inni się też wypowiedzą!
Smoku
 

Re: namioty

Postprzez MDuch » 4 mar 2015, o 21:55

Ja myślę żeby kupić surówkę na całość, później można ewentualnie własnym sumptem zaimpregnować materiał na "dach" namiotu. Wtedy będzie i historycznie i będzie mniej zabawy z impregnowaniem.
MDuch
 

Re: namioty

Postprzez Durg » 5 mar 2015, o 00:21

Opcja Mateusza też wydaje się najlepszym wyjściem, aby było historyczni i by nie kapało nam na głowy oraz aby nie kosztowało aż tak dużo.
A niestety inni się nie wypowiadają, więc trzeba brać pod uwagę głosy tych co się wypowiedzieli. Czasu na danie swojej opinii było dużo.
Avatar użytkownika
Durg
 
Posty: 344
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron