guzy

Uwaga! Dział ten życzy sobie szczególnej uwagi! Wszystko o ubraniach, broni, wyposażeniu itp.

Re: guzy

Postprzez Bartec » 3 lip 2013, o 10:43

Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: guzy

Postprzez semen » 4 lip 2013, o 06:09

Przypominam, że mamy namiar do PAni która w Tykocinie miala stragan m.in. z guzami.
Jesienią/zimą będzie wykonywała nową partię guzów. Także większych (pustych w środku). MOżna już się kontaktować i zamawiać.
semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: guzy

Postprzez semen » 3 wrz 2013, o 07:59

semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: guzy

Postprzez Bartec » 20 kwi 2014, o 21:28

Musimy koniecznie zmienić guzy w naszych ferezjach, te które obecnie mamy po pierwsze są nie historyczne a po drugie źle wyglądają. Guzy pomimo swoich małych rozmiarów łatwo wpadają w oczy zarówno widza jak i rekonstruktorom, a ci często potrafią zaszufladkować grupę na podstawie takich szczegółów. Uważam, że szkoda naszych wysiłków z kompletowaniem i wymianą ferezji na nowy krój skoro guzy i tak pozostaną te same, a przez ten szczegół wartość rekonstrukcji którą prezentujemy spada na łeb i stawia nas gdzieś pod koniec stawki na równi z "strzelającymi patykami". Teraz porównanie dla tych co nie złapali pierwszego :lol: Nasz strój z obecnymi guzami można porównać do osoby, która ubiera stare znoszone adidasy do nowego garnituru.

Proponuję po pierwsze znaleźć dobrze udokumentowany rodzaj guza, a później zrobić zbiorowe zamówienie dla całej chorągwi.
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: guzy

Postprzez MIREK-0707 » 21 kwi 2014, o 11:35

Bartek ująłeś to bardzo delikatnie. Mamy na ferezjach gałki od mebli ładnie polakierowane a wygląda to obciachowo. :D
MIREK-0707
 
Posty: 63
Dołączył(a): 14 lis 2012, o 16:10

Re: guzy

Postprzez cjasiu » 21 kwi 2014, o 11:53

Słuchajcie ten temat już wraca powtórnie i nikt nie pofatygował się nad tym popracować , kto teraz weźmie i to rozpracuje tylko mają być prostackie a nie jakieś wypasione.
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1762
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: guzy

Postprzez semen » 21 kwi 2014, o 19:11

W kwestii guzów (rzemieślnicy):
1) Ania Dembeck-Heksa.
Rozmawiałem tam o guzach do ferezji z Anią tydzień temu w malborku na targach rekonstrukcji historycznych. Kto był rok temu w TYkocinie i/lub w tym roku w na VV to zapewne odwiedził jej kram. Powiedziała, że na tegorocznym Tykocinie będzie miała duże guzy do ferezji. Szczegółów na razie nie znam
2) Kram Szepczące Kruki (Mojmira z Horodnej). Jak zamawiałem u niej guzy dla Janusza (żupan) to przy okazji zapytałem o ceny większych guzów do ferezji. Cena to 18-20 zł za guz (z emalią lub szkiełkiem imitującym turkus), przy zamówieniu minimum 20 szt. Ale to było rok temu więc mogło się coś zmienić.
3) Irena Pogorzelska. Robi piekne pasmanteryjne guzy. Ceny nie znam no i nie wiem czy takie guzy były przy ferezjach/deliach. Były na pewno przy żupanach.

Można zrobić grupowe zamówienie, ale to już indywidualne upodobania (byle historyczne było) powinny decydować.
semen
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: guzy

Postprzez Bartec » 21 kwi 2014, o 21:12

Optowałbym za guzami prostymi metalowymi, bez żadnych zdobień, jak na prostych żołnierzy przystało.

A najlepiej to ołowiane, takie jak na zdjęci w 3-cim poście http://www.freha.pl/index.php?showtopic=7991&st=100

Kształt uzyskamy bez problemowo, ołów jest łatwy w obróbce i tani ok 10 zł/kg(na złomowcu będzie taniej ;) ). A co najważniejsze są potwierdzone w źródłach pisanych jak i znaleziskach = full-reko :)

Co wy na to?
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Re: guzy

Postprzez Stilgaru » 22 kwi 2014, o 09:52

Hej, coś się zalogować nie mogę u Was i nawet hasło mi się zresetować nie chce :P

Jak macie możność, to odlejcie sobie sami proste guzy, sa mega fajne, a ponoć banalne w zrobieniu.

Ja mam guzy od Rafała Szwelickiego, są bardzo tanie bo ok 1 zl za guz :)

https://drive.google.com/?tab=mo&authus ... VNITUpqMUE
Stilgaru
 

Re: guzy

Postprzez Bartec » 22 kwi 2014, o 14:24

Mógłbyś wrzucić jeszcze raz link, ten nie działa.
Avatar użytkownika
Bartec
 
Posty: 542
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 13:27
Lokalizacja: Rumia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron