Broń palna

Uwaga! Dział ten życzy sobie szczególnej uwagi! Wszystko o ubraniach, broni, wyposażeniu itp.

Re: Broń palna

Postprzez raszpla » 20 paź 2012, o 06:00

Moim zdaniem problemy służą nam , gdy stawimy im czoło to z uśmiechem kładziemy się spać, kiedy jesteśmy gotowi stawić im czoło to z nadzieją wstajemy rano- nie przeraża nas perspektywa dnia.
Będę was wspierał radą, prowokował do spojrzenia na rzemiosło przez pryzmat sprytu człowieka który w znacznie innych warunkach od naszych, znajdował zaskakująco proste ( banalne ) sposoby pokonywania przeszkód jakie stawiał przed nim materiał, przetwarzając go w użytkowe i piękne przedmioty.
Głowa do góry.
raszpla
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 06:26

Re: Broń palna

Postprzez semen » 31 paź 2012, o 08:13

http://allegro.pl/kentucky-rifle-kal-44 ... 51650.html
Moim zdaniem warto licytować
Dlugość lufy 81 cm, ośmioboczna, gwintowana
Cena (na razie) 500 zl
semen
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Broń palna

Postprzez cjasiu » 16 lis 2012, o 10:19

Na allegro ciekawa propozycja dla kawalerzysty , ew. bogatego szlachcica , fajna propozycja .
http://allegro.pl/pistolet-z-zamkiem-kolowym-recznie-wykonany-i2795949875.html
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1486
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez semen » 26 lis 2012, o 06:39

Raport w/s produkcji arkebuza:
1) Zamek.
W pocie czoła wypiłowywuję płytę do zamka. Oczywiście juz drugą bo pierwszą spartoliłem.
Ale jakoś idzie.
2) Łoże.
W czwartek mam dostać drewno (ponoć jesionowe) na dwa lub trzy łoża.
3) Lufa
Podobno lufy "się robią"

Ps. Do drugiego zamka, który robi Janusz jest juz więcej gotowych elementów.
Zatem pojawił się wątły płomyczek nadziei, że do Wielkanocy będą dwa nowe arkebuzy.
semen
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Broń palna

Postprzez Ten Duży » 26 lis 2012, o 16:02

Avatar użytkownika
Ten Duży
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 16:20

Re: Broń palna

Postprzez Frederick » 26 lis 2012, o 21:11

Podobno lufy "się robią"

Ps. Do drugiego zamka, który robi Janusz jest juz więcej gotowych elementów.
Zatem pojawił się wątły płomyczek nadziei, że do Wielkanocy będą dwa nowe arkebuzy.


Fajnie że się zdecydowaliscie robic samodzielnie... odważna decyzja :) Czekamy na pierwsze zdjęcia.

A te lufy które się robią ... w jaki sposób one się robią jeżeli nie jest to sekret ?

zamek kołowy za dobrą cene
http://allegro.pl/zamek-kolowy-do-repli ... 31749.html


Lepiej skasujcie to bo jeszcze kogoś przypadkiem zainteresuje. Z zamkiem kołowym tamte coś ma niewiele wspólnego. Tak samo jak i inne produkty tego Pana. Ostrzegam ! Zauważe też że jest duże podejrzenie że niektóre *renowacje* broni na allegro wykonywane są z uzyciem detali zamków od tego samego Pana lub całych zamków, po czym całośc jest do wyrzucenia. Czasem widac dobrą rękojęc pistoletu z epoki i zainstalowanego jakiegoś potwora zamiast zamka tam. Na Allegro to co rzeczywiście jest warte uwagi trochy kosztuje.
Frederick
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 19:56

Re: Broń palna

Postprzez Frederick » 26 lis 2012, o 21:24

Takich *dzieł sztuki* na allegro jest teraz po prsotu mnóstwo ... to nie najgorszy egzemplarz jeszcz z tych które widziałem

http://allegro.pl/zabytkowy-karabin-i2825470264.html

Wychodzą raczej spod tej samej ręki ... stylowo bardzo podobne.
Frederick
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 19:56

Re: Broń palna

Postprzez cjasiu » 26 lis 2012, o 22:32

Witamy ponownie Fredericka , te dzieła sztuki które pokazałeś......zgodzę się ze wszystkimi tezami które stawiasz , a "lufy się robią " dostaliśmy info od dobrze poinformowanego człeka że Andersa ma zaraz uzupełnić swe braki w ofercie . Ale sam wiesz jak to czasami z dobrze poinformowanymi bywa i dlatego "lufy się robią" gdzieś tam w Hiszpanii , a jak się zrobią to może ty będziesz szybciej od nas wiedział . Na zdjęcia to bardzo długo poczekamy , bo ja nie umiem szybko i wiele rozwiązań trzeba przemyśleć i wymyślić , a to czasami trwa za długo.
Avatar użytkownika
cjasiu
 
Posty: 1486
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:41
Lokalizacja: Rumia

Re: Broń palna

Postprzez semen » 27 lis 2012, o 06:20

Co do luf to przypominam, że jakiś czas temu wysyłałem zapytanie do SaguaroMike w sprawie luf z Ardesy, które miał w swojej ofercie jeszcze chyba wiosną tego roku. Odpisał mi, że będzie miał ale najwcześniej późną jesienią.
semen
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 05:16

Re: Broń palna

Postprzez Frederick » 27 lis 2012, o 06:59

Co do luf to przypominam, że jakiś czas temu wysyłałem zapytanie do SaguaroMike w sprawie luf z Ardesy, które miał w swojej ofercie jeszcze chyba wiosną tego roku. Odpisał mi, że będzie miał ale najwcześniej późną jesienią.
Ostatnio edytowano 28 maja 2020, o 04:34 przez Frederick, łącznie edytowano 1 raz
Frederick
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 19:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron