Wejherowo 2019 czerwiec

Co, gdzie i kiedy? Zajrzyj tutaj.

Wejherowo 2019 czerwiec

Postprzez cjasiu » 4 gru 2018, o 10:00

Zdunek zaczyna promować swoje wydarzenie które jak zwykle będzie w czerwcu najprawdopodobniej 22-23 czerwiec 2019 planuje wprowadzić duże zmiany .

Krzysztof Zdunek Zdunkowski
3 grudnia o 22:40

Mam dobrą wiadomość. Wstępnie dostaliśmy zielone światło na wydarzenie w Wejherowie.

Druga ważna informacja, w tym roku będą duże zmiany. Prócz tematu. Datowanie to lata 30-te XVII wieku.
Tytuł roboczy
"Rekonstrukcja Historyczna w Wejherowie, czyli jak to z Jakubem Wejherem było". Jakub Wejher walczący pod Smoleńskiem, dokładniej twierdza pod Białą, został przysypany. Złożył tam śluby że jeśli uratowany zostanie i wolą boską przeżyje to miasto Wejherowo założy.
Dziękuję Janusz Całka za powyższy pomysł i mam nadzieję dalsze wsparcie merytoryczne.

Także z ważnych zmian organizacyjnych. Będziemy ogarniali ubezpieczenie od NNW, więc będziemy potrzebowali dokładnych danych uczestników i konkretnej deklaracji. Najpewniej udostępnimy platformę IT do tych celów.
Drugim ważnym elementem jest to że chcemy pozyskać większe środki od miasta bezpośrednio na żołdy/zwroty, więc i w zbliżającym się powoli wydarzeniu będą większe środki.

Jednocześnie z kwestią z żołdami miasto postawiło pewne ultimatum, ogólnie też związane z imprezą. Mianowicie całkowita abstynencja w dzień sobotni do ostatniej bitwy.

Będą także duże zmiany z atrakcjami na wydarzeniu oraz samym planem wydarzenia. Bo realnie stałymi punktami które chcemy zostawić w formie względnie niezmienionej to pokaz ognia, przemarsz z pochodniami i biesiadę. Reszta ulegnie dużym zmianom, część zniknie, część będzie mocno rozbudowana.
cjasiu

Re: Wejherowo 2019 czerwiec

Postprzez dagome » wczoraj, o 16:26

Jak Zdunek chce przedstawić walki pod Białą??? To twierdza, zbuduje ją w parku??? Mam duże wątpliwości!!!
dagome

Powrót do Imprezy